Naujienos

Pakruojo kredito unija „išaugo“ buvusį pavadinimą: čia finansinės paslaugos – visiems

Ilgiau nei 27-erius metus pakruojiečiams gerai pažįstama Pakruojo ūkininkų kredito unija keičia pavadinimą į Pakruojo kredito uniją. Iš pavadinimo žodelį „ūkininkų“ nusprendusi išbraukti kredito unija teigia, kad senasis pavadinimas nebeatspindėjo šiandien teikiamos finansinių paslaugų įvairovės, kuri yra pritaikyta ne tik ūkininkams, bet ir vietos gyventojams bei verslo subjektams.

Pavadinimo priešistorė

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, daugelio kredito unijų Lietuvoje steigėjai buvo ūkininkai. Ne išimtis ir Pakruojis – čia 1996 m. vasario 5 d. penki asmenys, iš kurių 4 buvo ūkininkai,  subūrę 55 būsimos kredito unijos narius, įsteigė Pakruojo ūkininkų kredito uniją. Tuo metu kredito unijos paslaugomis galėjo naudotis tik Lietuvos ūkininkų sąjungos Pakruojo skyriaus nariai.

Pakruojo kredito unijos administracijos vadovė Rūta Latonienė pastebi, kad tuo metu kredito unijos davė ypatingai reikšmingą postūmį Lietuvos ūkininkams plėsti savo ūkius: „Tada bankai ūkininkų nevertino rimtai, o pradėti ir vystyti veiklą buvo reikalingi finansai, kurių ūkininkai negalėjo papildomai gauti. Žinoma, praėjus net 27-iems metams, reikšmingą mūsų narių dalį vis dar sudaro ūkininkai, tačiau šiandien paslaugas teikiame kur kas platesniam ratui klientų“, – sako pašnekovė.

Šiuo metu pagrindinis narystės kriterijus – teritorija, kurioje asmuo gyvena, dirba arba mokosi, o jeigu tai juridinis asmuo – pagal įregistruotos buveinės adresą. Pakruojo kredito unija aptarnauja Pakruojo, Radviliškio, Šiaulių, Joniškio, Pasvalio ir Panevėžio rajonų savivaldybių gyventojus, ūkininkus bei verslus.

Finansinės paslaugos kiekvieno poreikiams

Pakruojo kredito unijos vadovė R. Latonienė skaičiuoja, kad šiandien unija vienija apie 3555 narių. Kasmet kredito unija augina ne tik narių ratą, bet ir teikiamų paslaugų spektrą. Štai kredito unijos nariais galima tapti nuotoliniu būdu, tam nebūtina atvykti į klientų aptarnavimo vietą. Taip pat nariai aktyviai naudojasi mobiliąja programėle ir kitais internetinės bankininkystės teikiamais privalumais.

R. Latonienės teigimu, senasis kredito unijos pavadinimas žmonėms sufleruodavo, kad kredito unija galimai aptarnauja tik ūkininkus: „Dažnu atveju būdavo sunku suprasti, kad nors ir nesi ūkininkas, vis tiek gali naudotis mūsų kredito unijos paslaugomis. Todėl pakeitę pavadinimą tikimės pritraukti daugiau klientų.“

Vadovė akcentuoja, kad dėl naujojo pavadinimo bendradarbiavimas su ūkininkais ir Lietuvos ūkininkų sąjungos Pakruojo skyriumi nepasikeis. Taip pat jokio pokyčio nepajus ir esami kredito unijos nariai.

„Kredito unija ir toliau finansuoja gyventojus, ūkio ir verslo plėtrą bei investicijas, taip pat siūlo taupyti sudarius indėlio sutartį ar pasinaudoti kitomis kasdienės bankininkystės paslaugomis. Finansinių įrankių yra daug ir įvairių, todėl Pakruojo kredito unija kviečia atvykti gyvo pokalbio, o mes Jus išklausę pasiūlysime geriausius finansinius sprendimus“, – sako R. Latonienė.

Pakruojo kredito unija yra LKU kredito unijų grupės narė. Daugiau informacijos apie teikiamas finansines paslaugas teiraukitės adresu Vytauto Didžiojo g. 47-3 (Pakruojis), tel. nr. (8 421) 51156 arba interneto svetainėje pakruojounija.lku.lt.

Atgal